Дан примирја у Првом светском рату

Дана 11. новембра ове године обележено је 99 година капитулације Немачке у Првом светском рату. Тога дана, у железничком вагону у Компјену, представници немачких власти потписали су документ којим Немачка излази из рата. Куриозитет је да ће исти тај вагон искористити и Адолф Хитлер да Француска потпише капитулацију у Другом светском рату 1940. године.

У Републици Србији овај празник се слави од 2005. године. Симбол овог празника у Србији је цвет Наталијина рамонда, који је познат и као "цвет феникс" јер се и Србија као феникс вратила у борбу, и то успешно, након готово безизлазне ситуације. Поред слике овог цвета амблем је сачињен и од траке Албанске споменице.

Ученици осмог разреда наше школе упознали су се са статистиком страдалих војника и цивилног становништва као и последицама овог рата и на ту тему направили пригодан пано.